Add your promotional text...

Якою тростиною слід користуватися після інсульту?

Згідно з дослідженням, проблеми з ходою виникають приблизно у 80% людей, які вижили після інсульту. Цей відсоток передбачає, що, переважна більшість цих людей стикається з тією чи іншою формою дисфункції ходи, що примушує їх використовуватися різні типи тростин, залежно від ступеня порушення рухів, рівноваги та загального стану пацієнта.

Після інсульту можуть використовуватися різні типи тростин, залежно від ступеня порушення рухів, рівноваги та загального стану пацієнта. Існують такі основні типи

Одноопорні тростини

Це найпростіші та найлегші тростини з однією точкою опори. Вони можуть бути дерев'яними або алюмінієвими, з можливістю регулювання висоти (алюмінієві).

Ці тростини підходять для людей з легкими порушеннями рівноваги або незначною слабкістю, зокрема і після інсульту, яким потрібна лише додаткова точка контакту із землею для впевненості та стабільності. Вони ефективніші для людей з кращим балансом, оскільки дозволяють швидше ходити з меншими енергетичними витратами.

Рукоятки у цих тростин можуть мати різні форми (класична "гачком", Т-подібна, зі зміщеним центром тяжіння для кращого розподілу ваги.

Цей малюнок був згенерований ШІ
Цей малюнок був згенерований ШІ

Багатоопорні тростини

Багатоопорні тростини можуть бути як чотирьохопорні (квадроподи), так і трьохопорні (триподи).

Такі тросини мають відповідно відповідно чотири, або три невеликі ніжки, що розширюють базу опори, забезпечуючи значно більшу стабільність, ніж одноопорні тростини. Вони бутвають з малою або великою базою.

Ці тростини ідеальні для людей зі значними порушеннями рівноваги або слабкістю на одній стороні тіла (геміплегія, яка може виникнути після інсульту), яким потрібна додаткова підтримка для запобігання падінь. Вони більш громіздкі та повільніші у використанні, але значно знижують ризик падінь.

При цьому триподи (тростинм з трьома ніжками, для опори), можуть бути зручнішими для пересування по нерівних поверхнях (трава, гравій), ніж квадроподи.

Тростини зі зміщеним центром тяжкості

Рукоятка такої тростини розташована безпосередньо над її віссю, що дозволяє рівномірно розподіляти вагу по всьому стрижню.

Це абезпечують кращий розподіл ваги та комфорт при тривалому використанні, зменшуючи тиск на зап'ястя та суглоби. Це хороший вибір для людей з артритом або болем у кистях.

Складні/дорожні тростини

Це компактні та портативні тростини, які легко складаються для зберігання та транспортування.

Вони забезпечують таку ж підтримку, як і стандартні тростини, але значно зручніші для подорожей або коли потрібно тимчасово прибрати тростину.

Важливі аспекти, які треба враховувати при виборі тростини після інсульту

  • Рівень підтримки: Залежить від важкості інсульту та ступеня порушення рухових функцій.

  • Рукоятка: Повинна бути зручною і забезпечувати надійний хват, особливо якщо є проблеми з дрібною моторикою або слабкістю в руці. Популярні варіанти: анатомічні, Т-подібні, ергономічні (під долоню).

  • Висота: Надзвичайно важливо правильно підібрати висоту тростини. При стоянні тростина повинна доходити до рівня тазостегнової кістки, а лікоть повинен бути зігнутий під кутом приблизно 20-23 градуси.

  • Вага тростини: Для людей зі слабкістю легші тростини майже завжди є зручнішими.

  • ПРоконсультуйтеся з фахівцем:Найкраще рішення – звернутися до фізіотерапевта або реабілітолога. Вони проведуть оцінку стану людини, яка потребує тростини, того, як він підтримує баланс під час ходи, його сили та координації, і допоможуть підібрати найбільш відповідний тип тростини, а також навчать правильно нею користуватися, щоб максимізувати безпеку та ефективність пересування.

Практичні поради

Коли ви вибираєте для себе тростину, враховуйте, що, хоча класична одноопорна тростина і є зазвичай найлегшою і найдешевшою з усіх, які пропонують магазини медтехніки, вона погано фіксується і іноді, коли вам потрібно обидві руки, гепається , викликаючи шокову реацію на стрес, звичайно меньшу ніж звук вибуху, але повіте, буває. . Тому є сенс придбати кілька тростин. Принаймі дві: одна для мандрівок по вулиці - класична одноопорна, а інша чотирьохопорна, чи трьохопорна, для пересування у помешканні. Це не так коштовно, як може здатися, а збережені нерви того варті.

Цей малюнок був згенерований ШІ
Цей малюнок був згенерований ШІ

На сторінці були викристані матеріали згенеровані ШІ